Siedlce: szpital po 22 latach doczeka się remontu

Autor: Tygodnik Siedlecki/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2010 10:00

Budynek tzw. starego szpitala w Siedlcach, w którym do 1988 roku funkcjonowały oddziały, popada w ruinę. Teraz ma być reanimowany.

Przez 22 lata kolejne władze miasta i SP ZOZ Siedlcach, (który jest właścicielem obiektu), nie miały pomysłu na to, co z nim zrobić. Mówiło się nawet o jego zburzeniu. To jednak okazało się niemożliwe. Budynek został wzniesiony w XIX wieku i w 1962 roku został wpisany do rejestru zabytków.

Przez lata stary szpital czekał na remont, na który brakowało pieniędzy. Niedawno sytuacja się zmieniła. SP ZOZ napisał wniosek o wsparcie remontu z funduszy unijnych i Zarząd Województwa Mazowieckiego zadecydował o wsparciu przebudowy zabytkowego budynku kwotą 6 milionów 421 tysięcy złotych. Ogólna wartość remontu jest szacowana na nieco ponad 9,8 mln zł.

SP ZOZ ma już większość formalności związanych z przygotowaniem inwestycji za sobą. Projekt zakłada nie tylko remont budynku, ale także jego. Prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Prace remontowe powinny się zacząć w drugiej połowie bieżącego roku, a ich zakończenie przewidywane jest pod koniec 2011 r.

Więcej na: www.tygodnik.siedlecki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum