Siedlce: przekształcony szpital wprowadza komercyjną ofertę

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2011 10:42

Od 1 stycznia 2011 roku WSS w Siedlcach funkcjonuje jako spółka z o.o. pod nazwą Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach. W maju wprowadzi ofertę komercyjną.

Siedlce: przekształcony szpital wprowadza komercyjną ofertę
Pierwszy kwartał 2011 roku zarząd Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach sp. z o.o. poświęcił na wypracowanie większego kontraktu z NFZ.

- W maju ruszamy z działalnością komercyjną w zakresie poradni specjalistycznych, diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, a w drugiej połowie roku z chirurgią dnia jednego. Za kilka miesięcy uruchomione zostaną także nowe przychodnie realizujące program profilaktyki przedwczesnej miażdżycy i nagłej śmierci serca (komercyjna) oraz endokrynologiczna (NFZ i komercyjna) - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Wojciech Kaszyński, prezes lecznicy.

W przypadku poradni, komercyjną działalność będą realizować poradnie kardiologiczna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, okulistyczna, laryngologiczna. Jak informuje prezes Kaszyński, komercyjnymi nie będą tylko poradnie onkologiczna i nefrologiczna.

Dzięki dodatkowej ofercie dla pacjentów komercyjnych powinny wzrosnąć zyski szpitala, co pozwoli przeznaczyć dodatkowe środkami na remonty i inwestycje, m.in. zakup sprzętu i aparatury. Zarząd szpitala szacuje, że działalność komercyjna wyniesie maksymalnie 15 proc. całej działalności.

Siedlecka lecznica jest jedną z pięciu podległych samorządowi województwa szpitali, które zostały przekształcone. Decyzję o przekształceniu władze Mazowsza podjęły w lipcu 2009 roku. Proces przekształcenia trwał ponad rok. W tym celu zostały zarejestrowane spółki ze stuprocentowym udziałem samorządu województwa. Równolegle prowadzone były dwa procesy: likwidacji ZOZ-ów i rejestracja spółek.

Od pierwszego stycznia 2011 roku dwie placówki zaczęły funkcjonować jako spółki. Jedną z nich jest szpital w Siedlcach, drugą Bródnowskie Centrum Specjalistyczne (dawniej Szpital Bródnowski). 
  
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum