Servier kupuje za 1,2 mln zł środki ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2020 20:48

W poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo przedstawicieli zawodów medycznych, a tym samym również polskich pacjentów, firma Servier przeznaczyła ponad 1,2 ml złotych na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia - lekarzy, pielęgniarek i innych profesjonalistów medycznych - informuje spółka.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Do polskich szpitali wyruszył właśnie pierwszy transport obejmujący realizację około 250 wniosków o wsparcie. Kolejne będą realizowane systematycznie, w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez placówki ochrony zdrowia. Łącznie do polskich szpitali trafi blisko 260 tysięcy maseczek - podaje Servier.

- Od lat firma Servier jest Przyjacielem i Partnerem Polskiej Kardiologii, ale także Przyjacielem Polskiej Diabetologii czy Hipertensjologii, wspierając m.in. działalność edukacyjną i naukową. Sprawia to, że nie tylko dziś czuje szczególną odpowiedzialność za bezpieczeństwo personelu pracującego w placówkach ochrony zdrowia - zaznacza firma w informacji prasowej.
 
Servier, na poziomie centralnym, aktywnie włącza się w walkę z globalną pandemią koronawirusa. Jako członek Health Innovation Coalition - Health Crisis, inicjatywy, która zrzesza wielu interesariuszy systemu ochrony zdrowia na świecie, firma Servier pracuje nad poszukiwaniem rozwiązań mających na celu odblokowanie przeciążonego systemu ochrony zdrowia.

W ramach tej inicjatywy, jako jeden z liderów we wdrażaniu innowacyjnych terapii m.in. w kardiologii, diabetologii czy onkologii, firma Servier koncentruje się na zapewnieniu odpowiedniego poziomu opieki dla pacjentów z chorobami przewlekłymi.

- Czujemy się w szczególny sposób odpowiedzialni za los pacjentów i personelu medycznego w Polsce, gdzie działamy od 27 lat. Czyni nas to jedną z najdłużej działających firm farmaceutycznych w kraju. Wielu z naszym pracowników ma wykształcenie medyczne - są wśród nas lekarze, farmaceuci czy technicy laboratoryjni, dlatego los osób pracujących na co dzień z pacjentami jest nam wyjątkowo bliski - powiedziała Joanna Drewla, dyrektor generalna Servier Polska.

- Nie bez znaczenia jest także fakt, że będąc firmą zarządzaną przez fundację non-profit, partnerstwo w relacjach ze środowiskiem medycznym i zaspokojenie ich potrzeb jest częścią filozofii Servier i zawsze pozostanie dla nas priorytetem - podkreśla Joanna Drewla.

W Warszawie zlokalizowany jest 5. co do wielkości zakład produkcyjny Servier na świecie. Powstają w nim leki, które codziennie trafiają do ponad miliona polskich pacjentów. - Równie ważny jest także fakt, że substancje czynne (API) wykorzystywane w lekach firmy Servier wytwarzane są w europejskich fabrykach, co daje nam gwarancję kontroli nad jakością API - zaznacza firma w komunikacie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum