×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Senator elekt Leszek Czarnobaj już nie kieruje szpitalem w Kwidzynie

Autor: JJ/Rynek Zdrowia04 listopada 2011 11:42

Leszek Czarnobaj, nowy senator RP, przestał pełnić obowiązki prezesa i dyrektora szpitala powiatowego NZOZ Zdrowie Sp. z o.o. w Kwidzynie. Decyzją rady nadzorczej funkcję dyrektora przejął Ryszard Urbanowicz zajmujący dotychczas stanowisko dyrektora szpitala ds. administracyjnych.

Senator elekt Leszek Czarnobaj już nie kieruje szpitalem w Kwidzynie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Nadal pozostaję pracownikiem szpitala, ale jestem na bezpłatnym urlopie. Z funkcji dyrektora zrezygnowałem, bo takie są wymagania w szpitalnych spółkach, w których udział samorządu wynosi ponad 51 proc - mówi portalowi rynekzdrowia.pl - senator Czarnobaj.

W październikowych wyborach parlamentarnych Leszek Czarnobaj zdobył mandat senatora uzyskując w swoim okręgu senackim zdecydowaną przewagę na konkurentami i pozyskując niemal 50 proc. głosów.

Leszek Czarnobaj kierował kwidzyńskim szpitalem przez blisko rok. Objął stanowisko prezesa spółki Zdrowie w styczniu br., po tym, jak w atmosferze skandalu w Pomorskim Centrum Traumatologii, zrezygnował z ponownego ubiegania się o funkcję wicemarszałka województwa pomorskiego.

Czarnobaj, jako wicemarszałek odpowiedzialny za ochronę zdrowia, wziął na siebie odpowiedzialność za nieprawidłowości w PCT, w którym przeprowadzano zabiegi, do których placówka nie miała uprawnień. Przypomnijmy: po operacji plastycznej 31-letnia obywatelka Szwecji zapadła wówczas w śpiączkę.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze