Selvita piątą spółką portfela NCIndex30

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2014 15:37

W wyniku kwartalnej rewizji składu indeksu NCIndex30 po zakończeniu piątkowej sesji (21 marca) Selvita znajdzie się w gronie 30 najbardziej płynnych spółek rynku NewConnect. Innowacyjna firma biotechnologiczna jest piątą najbardziej istotną spółką wchodzącą w skład portfela indeksu - podano w informacji prasowej przekazanej przez Spółkę.

Indeks NCIndex30 obejmuje swoim portfelem 30 najbardziej płynnych spółek notowanych 
na alternatywnym rynku warszawskiej giełdy. Rewizja składu indeksu następuje co 3 miesiące, w oparciu o dane z ostatniej sesji giełdowej w lutym, maju, sierpniu i listopadzie.

W ciągu trzech miesięcy od poprzedniej rewizji, wartość akcji spółki wzrosła o blisko 28 proc. W tym czasie właściciela zmieniło 272,9 tys. akcji o łącznej wartości 2,4 mln zł, a średni dzienny wolumen wyniósł 4 590 akcji.

- Sukcesy biznesowe w ostatnich miesiącach, przełomowe wyniki finansowe, a także konsekwentna realizacja strategii przynoszą efekty. Znalezienie się tak wysoko w portfelu NCIndex30 to dla nas potwierdzenie rosnącego zainteresowania spółką oraz szansa na zwiększenie rozpoznawalności Selvity oraz płynności jej akcji. To kolejny argument za tym, że słusznie obraliśmy kurs na główny rynek warszawskiej giełdy - komentuje Bogusław Sieczkowski, wiceprezes zarządu Selvita S.A. i jeden z głównych akcjonariuszy Spółki.

W styczniu rada nadzorcza Selvity upoważniła zarząd do podjęcia wszelkich koniecznych działań zmierzających do przeniesienia jej notowań na główny rynek warszawskiej giełdy. Selvita jest aktualnie na etapie zaawansowanych rozmów z podmiotami, które będą towarzyszyły jej w drodze na rynek regulowany. W dalszej kolejności Spółka podejmie decyzję o ewentualnej emisji akcji. Przeniesienie notowań planowane jest na drugą połowę bieżącego roku.

We wrześniu i październiku ubiegłego roku Spółka podpisała dwie kluczowe umowy partneringowe z globalnymi koncernami farmaceutycznymi H3 Biomedicine i Merck Serono, na podstawie których otrzymała finansowanie na dalszy rozwój swoich dwóch projektów onkologicznych.

W wyniku powyższych porozumień, Selvita pozyskała 15,8 mln zł na badania w latach 2013-2015 oraz otrzymała szanse na wielokrotnie większe przychody z dalszej komercjalizacji efektów projektów w kolejnych latach. Spółka obserwuje jednocześnie poprawę sytuacji w segmencie zleceń usługowych.

Łącznie w całym 2013 r. przychody osiągnęły 21,9 mln zł, co oznacza ok. 37 proc. wzrost w stosunku do 15,9 mln zł wypracowanych rok wcześniej. Wynik EBITDA zamknął się w ubiegłym roku na minimalnym minusie, wynoszącym ok. 0,04 mln zł, podczas gdy w 2012 r. strata na tym poziomie wyniosła ponad 4,6 mln zł. Selvita zanotowała w 2013 r. stratę netto, która wyniosła niespełna 2,4 mln zł i była o ok. 4 mln niższa niż w poprzednim roku obrotowym, kiedy przekroczyła 6,4 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum