Selvita: nowy skład zarządu biotechnologicznej spółki

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2012 12:30

Rada nadzorcza Selvita SA powołała w skład zarządu spółki Krzysztofa Brzózkę, Miłosza Grucę oraz Sebastiana Kwaśnego. Odwołała z dotychczasowej funkcji dr Nicolasa Beuzen, dyrektora ds. naukowych.

Jak podaje spółka, obecny skład zarządu to prezes Paweł Przewięźlikowski, wiceprezes Bogusław Sieczkowski oraz członkowie zarządu: Sebastian Kwaśny, Krzysztof Brzózka i Miłosz Gruca.

Powołanie nowych członków zarządu jest związane z rozszerzeniem skali działalności spółki i ma na celu wzmocnienie ich odpowiedzialności za wynik finansowy nadzorowanych przez nich działów spółki: projektów własnych, biologicznego oraz bioinformatycznego.

Odwołanie dr. Nicolasa Beuzena jest związane z jego przejściem na stanowisko dyrektora ds. rozwoju, na którym będzie odpowiedzialny za prowadzenie kontaktów z partnerami biznesowymi spółki w zakresie projektów badawczych (Alliance Management).

Selvita to polska firma badawczo-rozwojowa założona w 2007 roku w Krakowie. Jej główną działalnością jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań z zakresu biotechnologii oraz bioinformatyki dla jednostek badawczo-rozwojowych, umożliwiających obniżenie kosztów wprowadzania innowacyjnych produktów na rynek.

Spółka jest również właścicielem krakowskiej firmy BioCentrum wykonującej usługi w zakresie badań przedklinicznych, chemii białek, krystalografii i produkcji enzymów.

W październiku 2011 roku spółka zawarła z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę na realizację projektu badawczego dotyczącej nowej farmakoterapii chorób neurodegeneracyjnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum