Selvita inwestuje w badania nad innowacyjnymi lekami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2018 15:16

Selvita potwierdza plan przeprowadzenia wtórnej oferty publicznej do 2,2 mln akcji, z której spółka chce pozyskać 140 mln zł - podała Selvita w komunikacie prasowym. Środki te mają posłużyć do realizacji strategii spółki na lata 2017-2021, głównie poprzez sfinansowanie wczesnych faz badań nad innowacyjnymi lekami oraz komercjalizację innych projektów.

Selvita inwestuje w badania nad innowacyjnymi lekami. Fot. Archiwum

Emisja odbędzie się bez prawa poboru, jednak zgodnie z decyzją WZ spółki w pierwszej kolejności nowe akcje zostaną przydzielone inwestorom, którzy "wyrażą chęć uczestniczenia w ofercie w zgodzie z jej parametrami oraz przedstawią odpowiednie dokumenty potwierdzające fakt, że byli akcjonariuszami Selvity we wskazanym dniu referencyjnym, który zostanie określony po zatwierdzeniu prospektu przez KNF".

Selvita przewiduje, że łączne nakłady finansowe związane z planami inwestycyjnymi na lata 2017-2021 wyniosą ok. 390 mln zł, z czego 140 mln zł spółka planuje pokryć ze środków od inwestorów, a pozostałą kwotę z grantów oraz środków własnych.

"Potrzeby kapitałowe związane są wyłącznie z rozwojem segmentu innowacyjnego i rozwijanych w jego ramach projektów w obszarze onkologii - łączne planowane wydatki na obszary związane z R&D wyniosą do roku 2021 ok. 290 mln zł, co oznacza, że środki pozyskane od inwestorów pokryją ok. połowę tej kwoty" - napisano w komunikacie.

Zgodnie z założenia strategii Selvity do 2021 roku spółka planuje m.in. rozwój projektu SEL120 w pierwszej fazie badań klinicznych oraz podpisanie kontraktu partnerskiego w drugiej fazie badań klinicznych, na warunkach kilkukrotnie lepszych niż w przypadku kontraktu na SEL24.

Plany spółki obejmują również sprzedaż jednego projektu rocznie w latach 2018-2020, w tym: w 2018 r. w obszarze terapii celowanych w fazie odkrycia lub przedklinicznej; w 2019 r. w obszarze metabolizmu komórek nowotworowych i immunometabolizmu w fazie przedklinicznej lub klinicznej oraz w 2020 r. w obszarze immunonkologii w fazie klinicznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum