Sejny: szpital chce leczyć pacjentów z Litwy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2014 13:52

Ponad 15 mln zł ma kosztować rozbudowa i modernizacja Szpitala Powiatowego w Sejnach (Podlaskie). Lecznica oddalona o 10 km od litewskiej granicy liczy na pacjentów z tego kraju.

Sejny: szpital chce leczyć pacjentów z Litwy

Jak poinformował PAP dyrektor SP ZOZ w Sejnach Waldemar Kwaterski, szpital pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 14 mln zł na rozbudowę i modernizację placówki. W ramach projektu, do połowy 2015 roku w nowo wybudowanej części szpitala powstanie nowoczesny blok operacyjny. Zostaną też rozbudowane i dostosowane do norm unijnych oddziały: ginekologiczno-położniczy, chirurgiczny, dziecięcy i intensywnej terapii.

Kwaterski dodał, że szpital po modernizacji będzie szukał dodatkowych pacjentów i dochodów za granicą z Litwą.

- Naszą ofertę najpierw skierujemy do mieszkańców terenów przygranicznych, głównie z okolic Łoździej, a następnie będziemy promować nasze usługi w innych regionach Litwy - zapowiedział dyrektor.

Obecnie w szpitalu w Sejnach pełni dyżury lekarz z Litwy, który pracuje na oddziale położniczym. Kwaterski widzi możliwość pracy także dla lekarzy innych specjalności z Litwy.

Szpital w Sejnach jest niewielką placówką, liczącą pięć oddziałów. Ne ma problemów finansowych - od wielu lat generuje dodatni wynik finansowy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum