×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Scyntygrafia: AOTMiT zbiera dane. Będzie weryfikować wycenę świadczeń

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia18 lutego 2023 15:00

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji poinformował o zbieraniu danych nt. wyceny scyntygrafii nadnerczy i innych okolic ciała.

Scyntygrafia: AOTMiT zbiera dane. Będzie weryfikować wycenę świadczeń
Prezes AOTMiT weryfikuje wycenę badania scyntygraficznego. Fot. Shutterstock
  • Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych wystąpił do kilkunastu świadczeniodawców
  • Prosi ich o przekazanie danych kosztowych na potrzeby weryfikacji wyceny procedury scyntygrafia nadnerczy/ innych okolic ciała
  • Termin przekazania danych to 2 marca. Można się zgłaszać

Scyntygrafia: badanie z podaniem izotopu

Scyntygrafia jest nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym, należącym do technik medycyny nuklearnej. Dzięki wykorzystywaniu bezpiecznego dla zdrowia promieniowania gamma umożliwia zobrazowanie organów wewnętrznych.

Agencja poinformowała, że gromadzi dane z okresu od dnia 1 stycznia 2022 roku do dnia 31 grudnia 2022 roku w postaci formularza własnej kalkulacji kosztów (WKK), tj. informacji ogólnych identyfikujących świadczenie, obejmujących koszty zużycia produktów leczniczych, wyrobów medycznych i wykonanych procedur medycznych wraz z kosztami osobowymi personelu medycznego zaangażowanego w realizację świadczenia. W tym celu wystosowała zapytanie do kilkunastu podmiotów (lista załączona pod tekstem).

- Podmioty lecznicze, które nie są wskazane na liście, a chciałyby udostępnić przedmiotowe dane, Prezes Agencji zaprasza do przesłania na adres skrzynki  mailowej: taryfikacja@aotm.gov.pl  zgłoszenia podając nazwę podmiotu, kod świadczeniodawcy (identyfikator nadawany przez właściwy oddział wojewódzki NFZ), nr umowy z NFZ, z której sprawozdawane są przedmiotowe świadczenia, REGON podmiotu - przekazała AOTMiT.

Termin przyjmowania zgłoszeń do 23 lutego 2023 r.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat sposobu przekazywania i zasad przygotowania WKK należy skorzystać z zakładki „POMOC/INSTRUKCJA” na stronie internetowej.

Terminy przekazania danych do 2 marca 2023 r.
DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze