Scanmed nabył pakiet udziałów dający współkontrolę w spółce Carint Scanmed

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2015 13:11

Scanmed podpisał umowę nabycia pakietu udziałów dającego współkontrolę w spółce Carint Scanmed, prowadzącej Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Krakowie.

Scanmed nabył pakiet udziałów dający współkontrolę w spółce Carint Scanmed
Fot. Archiwum

Carint i Scanmed zawarły również umowę o dalszym zaangażowaniu kapitałowym.

- Kardiologia jest dziedziną, w którą chcemy inwestować i ją rozwijać - komentuje Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy Scanmed.

Kolejnym aspektem współpracy Carint i Scanmed jest dbałość o długofalowe efekty leczenia, co w schorzeniach sercowych jest kluczowe dla pacjenta.

– Współpraca z Grupą Scanmed to możliwość szerokiego dostępu do innych dziedzin medycyny, które w połączeniu z leczeniem kardiologicznym mogą przynieść wiele korzyści pacjentom cierpiącym na schorzenia sercowo-naczyniowe. Naszym zadaniem jest również poprawa jakości w ochronie zdrowia oraz wyników medycznych w oparciu o innowacyjne metody monitorowania stanu zdrowia. Wszystko po to, aby jak najefektywniej zapobiegać incydentom sercowo-naczyniowym takim jak na przykład zawał czy udar mózgu, które są przyczyną coraz większej liczby zgonów w Polsce - wskazuje prof. dr hab. Dariusz Dudek, udziałowiec Grupy Carint.

Wsparcia projektowi Carint Scanmed udziela właściciel Grupy Scanmed, grupa medyczna Life Healthcare.

- Cenimy liczne synergie, które dzięki takim inicjatywom jak projekt Carint Scanmed stają się odpowiedzią na ważne potrzeby społeczne i gwarantują dostęp do wysokospecjalistycznej opieki medycznej. Będziemy wspierać tę strategię rozwoju. Planujemy też wzmacniać nasze zaangażowanie kapitałowe na polskim rynku medycznym - mówi Jonathan Lowick, dyrektor ds. strategii i rozwoju w Life Healthcare.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum