×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Scanmed Multimedis wdraża normę SA8000 z zakresu CSR

Autor: JJX/Rynek Zdrowia04 lutego 2014 14:20Aktualizacja: 04 lutego 2014 14:28

Scanmed Multimedis wdraża normę SA8000 - jedyną uznaną na świecie i podlegającą certyfikacji normę CSR w zakresie aspektów etycznych oraz pracowniczych.

Scanmed Multimedis wdraża normę SA8000 z zakresu CSR
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Scanmed Multimedis jako jedna z 15 firm została wybrana do wdrożenia normy SA8000 w ramach projektu dotyczącego budowania kultury etycznej przedsiębiorstw realizowanego przez Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, CRiDO Taxand oraz ICAN Institute.

Zgodnie z harmonogramem projektu przeprowadzone zostało badanie ilościowe oraz jakościowe spółki dotyczące realizowanej w jej strukturach etyki biznesu oraz szkolenie na audytorów wewnętrznych normy SA8000, prowadzone przez trenera Social Accountability International. Kolejnym, ostatnim już etapem prowadzącym do uzyskania certyfikatu zgodności systemu zarządzania z normą SA 8000 będzie audyt zewnętrzny. Zakończenie wdrożenia planowane jest na II kwartał 2014 roku.

Norma SA8000 (Social Accountability 8000) jest międzynarodowym, podlegającym certyfikacji standardem, wprowadzonym przez nowojorską organizację Social Accountability International (SAI) w 1998 roku. Określa wymogi w zakresie odpowiedzialności społecznej, jakie powinno spełniać przedsiębiorstwo. Opiera się na konwencjach i zaleceniach Międzynarodowej Organizacji Pracy, Deklaracji Praw Człowieka oraz Konwencji Praw Dziecka.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze