×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Scanmed Multimedis przejął Kliniki Kardiologii Allenort

Autor: PWX/Rynek Zdrowia23 grudnia 2014 20:48

Scanmed Mu​ltimedis we wtorek 23 grudnia br. nabył 100 proc. udziałów w Klinikach Kardiologii Allenort Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W wyniku akwizycji sieć grupy powiększyła się do 34 klinik zlokalizowanych w 17 miastach w Polsce.

Scanmed Multimedis przejął Kliniki Kardiologii Allenort
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. to doskonale spozycjonowane, cieszące się zaufaniem pacjentów jednostki osiągające imponujące rezultaty medyczne, które swoim profilem idealnie wpisują się w strategię rozwoju Grupy Scanmed - mówi Joanna Szyman, Prezes Zarządu Scanmed Multimedis.

Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. to sieć 6 jednostek zlokalizowanych głównie w północnej części Polski: w Iławie, Ełku, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Szczecinku oraz Kutnie, zapewniających leczenie kardiologiczne, w tym zabiegi kardiologii interwencyjnej.

Jak podano w informacji dla mediów, akwizycja dokonana przez Scanmed objęła drugą co do wielkości prywatną firmę w Polsce specjalizującą się w kardiologii interwencyjnej pod względem udziału w rynku, liczbie leczonych pacjentów oraz wysokości kontraktów z NFZ. Kliniki zabezpieczają dostęp do świadczeń kardiologicznych dla 1,6 mln osób. Posiadają również akredytacje w zakresie kształcenia specjalizacyjnego lekarzy.

- Zrealizowaliśmy nasze plany inwestycyjne związane z przejęciem udziałów w sieci Klinik Kardiologii Allenort. Nie oczekiwaliśmy, że tak szybko będziemy mogli przekazać firmę w ręce inwestora strategicznego - powiedział Wojciech Szczepaniak, przewodniczący Zgromadzenia Inwestorów Capital36, zamkniętego funduszu inwestycyjnego, którego spółka celowa Humminbird1 została inwestorem finansowym Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. niespełna półtora roku temu.

Zdaniem Tatiany Piechoty, prezes Upper Finance Med Consulting, Scanmed pozyskał do swojego portfela wysokospecjalistyczny podmiot. - Również sprzedający udziały mogą mieć pełną satysfakcję, że spółka trafia do branżowego inwestora doskonale rozumiejącego działalność szpitalną - zaznacza Tatiana Piechota.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze