Scanmed Multimedis podpisał umowę z Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2014 17:34

Scanmed Multimedis S.A. podpisał umowę z Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed. Umowa jest efektem ustaleń wynikających z dotychczasowej współpracy obu stron. To pierwsza tak szeroko zakrojona działalność międzynarodowa w obszarze rozwoju medycyny praktycznej w Europie Centralnej.

Scanmed Multimedis podpisał umowę z Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed

Włoski Neuromed dysponuje wysoko wyspecjalizowanymi ośrodkami medycznymi: Centrum Neurogenetyki i Ośrodkiem Chorób Rzadkich, Centrum diagnostyki chorób naczyniowo mózgowych, Centrum leczenia bólu, Centrum badań i leczenia epilepsji i zaburzeń ruchu, Centrum badania nadciśnienia, Centrum badań i leczenia choroby Parkinsona, Centrum badań i leczenia SM, Centrum badań i leczenia bólów głowy, Centrum badań i leczenia demencji i Alzheimera, Neurochirurgią funkcjonalną, a także bogatym wachlarzem własnych poradni, działem diagnostyki i laboratorium (m.in. centrum genetyki molekularnej, medycyna nuklearna, oraz jednostkami szpitalnymi, w tym centrum diagnozy i leczenia udaru mózgu, neurochirurgia funkcjonalna).

Dodatkowo, Neuromed dzięki współpracy z jednym z największych w Europie, rzymskim Uniwersytetem Sapienza, stał się silnym ośrodkiem naukowo-badawczym.

Scanmed Multimedis S.A. nabył także od dotychczasowych współwłaścicieli pakiet większościowy w kapitale zakładowym Centrum Medycznego Pro-med w Pabianicach. Dzięki temu przejęciu, aktualnie Scanmed Multimedis posiada w sumie aż 25 centrów medycznych zlokalizowanych w strategicznych dla spółki miastach.

Do nabycia od dotychczasowych wspólników 51% udziałów w kapitale zakładowym Centrum Medycznego Pro-med Sp. z o.o. z siedzibą w Pabianicach doszło 30 grudnia 2013 r. 

Centrum Medyczne Pro-med Sp. z o.o. prowadzi działalność polegającą na świadczeniu kompleksowych usług medycznych w obszarze: konsultacji lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacji lekarzy specjalistów, w tym między innymi z zakresu chirurgii ogólnej, dermatologii, endokrynologii, endoskopii, gastrologii, ginekologii, kardiologii, laryngologii, medycyny pracy, okulistyki, tomografii komputerowej, RTG, ultrasonografii oraz stomatologii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum