Sasin: w przyszłym tygodniu zostanie złagodzona część obostrzeń, w tym dot. handlu i usług

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2020 10:22

Można się spodziewać, że w przyszłym tygodniu przynajmniej część obecnych obostrzeń zostanie zlikwidowana czy złagodzona, szczególnie jeśli chodzi o handel i usługi - zapowiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin Fot. Archiwum

- Musimy powoli wracać do normalnej działalności. Nie da się w nieskończoność zamrażać państwa i zamrażać gospodarki - podkreślił wicepremier na antenie TVP 1. Zaznaczył, że ważne jest, aby powrót do "w miarę normalnego funkcjonowania w wielu obszarach życia" obudować bezpiecznymi zachowaniami, takimi jak trzymanie bezpiecznej odległości czy zasłanianie twarzy. - Temu będą służyły nowe regulacje - zaznaczył.

Sasin podkreślił, że wszystkie dotychczasowe obostrzenia obowiązują do końca tego tygodnia. - Można się spodziewać, że przyszły tydzień to będzie ten okres, kiedy przynajmniej część tych obostrzeń czy zostanie zlikwidowanych, czy złagodzonych - mówił. - Szczególnie, jeśli chodzi o handel i usługi - dodał. Zastrzegł, że w tym tygodniu zapadną w tej sprawie szczegółowe decyzje na podstawie rekomendacji ministra zdrowia.

Jak zauważył wicepremier, są jeszcze przedłużone restrykcje związane z zamknięciem wielkopowierzchniowych placówek handlowych, jeśli chodzi o prowadzenie sprzedaży w mniejszych sklepach czy zamknięcie zakładów usługowych, w tym np. fryzjerskich, co dla wielu osób jest dużym problemem. - Chcemy powoli przywracać funkcjonowanie tych miejsc - powiedział. Dodał, że o szczegółach rząd będzie informować przed końcem tego tygodnia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum