Sanok: szpital prosi o pomoc i wsparcie finansowe

Autor: esanok.pl/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2019 09:32

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku prowadzący Szpital Specjalistyczny zwrócił się do jednostek samorządu terytorialnego z powiatu sanockiego i Bieszczad oraz instytucji, fundacji, osób prawnych i osób prywatnych o wsparcie finansowe.

Sanok: szpital prosi o pomoc i wsparcie finansowe
Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital ze środków własnych w ostatnich latach zrealizował szereg kosztownych inwestycji koniecznych dla zachowania ciągłości udzielanych świadczeń zdrowotnych. W efekcie obecnie spłaca kredyty i pożyczki w kwocie około 500 000 zł miesięcznie. Koszt ostatniej pożyczki niezbędnej do budowy i wyposażenia Bloku Operacyjnego wynosił 13 629 690 zł, i to pomimo uzyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej i Powiatu Sanockiego.

Szpital nie jest w stanie udźwignąć tego ciężaru, zwłaszcza że potrzeby zdrowotne społeczeństwa, jak i zużywająca się infrastruktura szpitala generują dalsze niezbędne inwestycje. W związku z z tym dyrekcja placówki zwróciła się o wsparcie finansowe do wszystkich osób i podmiotów chcących wspomóc rozwój Sanockiego Szpitala poprzez darowizny pieniężne.

Więcej: esanok.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum