×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sanok: odchodzący dyrektor otrzyma trzymiesięczną odprawę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia07 listopada 2019 10:59

Henryk Przybycień, dyrektor Szpitala Powiatowego w Sanoku, 28 października złożył rezygnację ze stanowiska  w trybie natychmiastowym. Tego samego dnia jednak zarząd powiatu sanockiego powierzył mu stanowisko p.o. dyrektora. Jaką otrzyma odprawę i ile będzie zarabiał w szpitalu?

Sanok: odchodzący dyrektor otrzyma trzymiesięczną odprawę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital ma duże problemy finansowe, konieczne jest zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w wysokości ponad 30 mln zł. Na sesji rady powiatu sanockiego (31 października) miał być uchwalony program naprawczy dla szpitala. Tym większym zaskoczeniem była informacja, że dyrektor szpitala złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron w związku z przejściem na emeryturę. Wniosek złożył 28 października, z rozwiązaniem umowy następnego dnia. Zarząd powiatu wyraził na to zgodę.

Jednak 31 października Henryk Przybycień znów kierował szpitalem. Zarząd powierzył mu pełnienie obowiązków dyrektora. Starosta sanocki, Stanisław Chęć, wyjaśnił Gazecie Wyborczej, że dyrektor Przybycień otrzyma trzymiesięczną odprawę. Nie dostanie natomiast ekwiwalentu za 29 dni zaległego urlopu, ma go wykorzystać. Dyrektorem szpitala ma pozostać do czasu wyłonienia w konkursie osoby, która go zastąpi.

Henryk Przybycień będzie otrzymywał wynagrodzenie w takiej samej wysokości, jak otrzymywał dotychczas, czyli 350 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. To blisko 18 tys. zł miesięcznie.

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze