Sanok: ilu lekarzy odeszło ze szpitala?

Autor: korsosanockie.pl/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2018 11:06

Radny Sebastian Niżnik otrzymał odpowiedź na interpelację o liczbę lekarzy, którzy odeszli ze Szpitala Specjalistycznego w Sanoku od 1 stycznia 2017 r. do chwili obecnej.  Nie jest jednak przekonany, czy te informacje oddają rzeczywistą sytuację w szpitalu.

Sanok: ilu lekarzy odeszło ze szpitala? Fot. Archiwum

Z odpowiedzi, którą otrzymał od Wacława Krawczyka, wicestarosty powiatu sanockiego, wynika że w ciągu roku szpital stracił pięciu lekarzy: trzech lekarzy bez specjalizacji, jednego lekarza specjalistę w zakresie medycyny rodzinnej z I stopniem specjalizacji z chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych oraz jednego specjalistę chorób płuc.

Natomiast Henryk Przybycień, dyrektor SPZOZ w Sanoku, stwierdził we wcześniejszym  liście do starosty, że do 31.12.2017 roku żaden lekarz nie złożył wypowiedzenia umowy o pracę, które miałoby związek z trwającym ogólnopolskim strajkiem lekarzy.

Jednak radny nadal ma wątpliwości, bo jak powiedział w rozmowie z portalem korsosanockie.pl   doprecyzuje po raz kolejny pytanie, ponieważ nie jest jasne, czy w ostatniej odpowiedzi dyrektor ujął również lekarzy na tzw. kontraktach, a nie tylko na umowach o pracę.

Więcej: korsosanockie.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum