Sandomierz: samorząd wesprze szpital swoimi dietami?

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2018 10:15

W środę (27 czerwca) na sesji rady powiatu sandomierskiego samorządowcy zdecydują, czy wspomogą swoimi dietami Szpital Specjalistyczny w Sandomierzu.

- Liczę, że na najbliższej sesji podejmiemy zobowiązanie i dietę w całości przekażemy - mówił radny powiatu sandomierskiego Maciej Skorupa. Fot. Archiwum

Sandomierski szpital znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Zobowiązania wymagalne lecznicy na 10 czerwca wynosiły ponad 3 mln zł. Obecnie w placówce zaczyna brakować materiałów biurowych, środków czystości, niektórych leków i odczynników. Dyrekcja szpitala w tej trudnej sytuacji zwróciła się o wsparcie do lokalnego samorządu - podaje Echo Dnia.

Radny powiatu sandomierskiego Maciej Skorupa zaproponował, by na najbliższej sesji powiatowi radni zrzekli się swoich diet na rzecz lecznicy.

Kolejnym pomysłem podreperowania trudnej sytuacji placówki jest propozycja zwolnienia szpitala z wpłaty podatku od nieruchomości, jaki co roku szpital wpłaca do gminy Sandomierz. Ten wynosi 300 tys. zł. W tym przypadku decyzja leży w rękach władz miasta. 

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum