SOR w Zawierciu: wszyscy pracownicy zeszli z placu budowy

Autor: Radio Katowice, RZ/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2012 10:21

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu została wstrzymana. Inwestycja miała się zakończyć w marcu br.

Jak tłumaczy w Radiu Katowice starosta zawierciański Rafał Krupa, generalny wykonawca, czyli warszawska Grupa 3J, ogłosiła upadłość, dlatego z placu budowy zeszli wszyscy pracownicy.

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego miała się całkowicie zakończyć w tym roku. Planowano przyjąc pierwszych pacjentów tam  jednak dopiero od stycznia 2013 roku, kiedy NFZ miał podpisać z placówką kontrakt. Koszt budowy zawierciańskiego SOR-u miał wynieść ponad 17 mln zł.

Jak wcześniej informowaliśmy, budowa oddziału ratunkowego miała pomóc szpitalowi w redukcji gigantycznego zadłużenia, sięgającego ponad 50 mln. zł.

- Władze starostwa poczyniły już starania o wypłacenie zaliczki w wysokości 3 mln zł bezpośrednio podwykonawcom, a nie Grupie 3J, aby nie doszło do zajęcia komorniczego tych środków. Jednocześnie trwają rozmowy z podwykonawcami w sprawie kontynuacji prac przy budowie SOR. Wszystko wskazuje na to, że władze powiatowe dojdą do porozumienia z podwykonawcami i SOR będzie gotowy o czasie - mówił 21 lutego portalowi rynekzdrowia.pl Maciej Pawłowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Zawierciu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum