Rzeszów: zmiany w dyrekcji pogotowia przesądzone?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2014 12:43

Członek zarządu województwa podkarpackiego Tadeusz Pióro zapowiedział, że będzie wnioskował o odwołanie dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, pracownicy stacji po spotkaniu w urzędzie marszałkowskim w czwartek (10 kwietnia) zadeklarowali, że nie będą organizować akcji protestacyjnych.

Jeszcze w poniedziałek (7 kwietnia) ratownicy, dyspozytorzy i inni pracownicy pogotowia protestowali przed urzędem w obronie dyrektora stacji Stanisława Rybaka i - jak przyznali - w obawie przed prywatyzacją stacji.

Wtedy Tadeusz Pióro odpowiedzialny za służbę zdrowia zadeklarował, że chce się jeszcze raz spotkać z dyrektorem. Jak poinformował, dyrektor otrzymał propozycję pozostania w pogotowiu na innych stanowiskach niż szefa jednostki. Propozycji nie przyjął.

W czwartek członek zarządu województwa spotkał się po raz kolejny z pracownikami pogotowia. Zapewnił ich, że nie będzie prywatyzacji jednostki. Pracownicy pogotowia podtrzymali swoje stanowisko - są przeciwni odwołaniu dyrektora. Zadeklarowali jednak, że nie będą protestować.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum