Rzeszów: zdrowa konkurencja wśród porodówek

Autor: Rynek Zdrowia/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2012 12:46

Pojawienie się prywatnego szpitala specjalistycznego Pro Familia w Rzeszowie zmieniło rynek usług położniczych w tym mieście. Odbiera się tu najwięcej porodów. W ubiegłym roku w Pro Familii urodziło się 2011 dzieci. Pozostałe oddziały położnicze notują ich spadek, więc próbują podnosić standardy.

Rzeszów: zdrowa konkurencja wśród porodówek

Tomasz Łoziński, współwłaściciel Pro Familii, upatruje przyczyn sukcesu w zmianie podejścia do pacjenta. - Życzliwość i uśmiech to u nas priorytet. Pacjenta traktujemy podmiotowo, a nie przedmiotowo. Staramy się stworzyć rodzinną atmosferę - wyjaśnia w Gazecie Wyborczej.

Twierdzi też, że o ile jej powstanie Pro Familii wzbudzało bardzo wiele emocji w środowisku lekarskim, o tyle widać teraz, że hasło "konkurencja czyni cuda" dotyczy też ochrony zdrowia, bo wszystkie pozostałe oddziały muszą się starać.

Grażyna Hejda, dyrektor podkarpackiego oddziału NFZ, przyznaje, że to, co dzieje się na rynku usług położniczych, może okazać się zagrożeniem dla części placówek. Zaznacza też jednak, że Funduszowi zależy na tym, by możliwy był dostęp do świadczeń na dobrym poziomie.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum