Rzeszów: wicedyrektor oddziału Funduszu odwołany

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 sierpnia 2009 15:32

Robert Bugaj, wicedyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, został odwołany przez swoją szefową, dyrektor Barbarę Kuźniar-Jabłczyńską. Przyczyną była różniąca ich "wizja współpracy".

Nazwisko Bugaja „od zawsze” było związane z podkarpackim NFZ, a wcześniej z Podkarpacką Regionalną Kasą Chorych, w której od czerwca 1988 r. był konsultantem medycznym. W 2001 r. został dyrektorem departamentu medycznego, a następnie zastępcą dyrektora ds. medycznych PRKCh. Nadzorował wprowadzenie recept z kodem paskowym, kontraktowanie świadczeń i ich rozliczanie. Prowadził też prace nad ulepszaniem systemu rozliczeń i wprowadzaniem nowych rozwiązań w procesie kontraktowania świadczeń. W 2002 r. został odwołany ze stanowiska, gdy szefem podkarpackiego NFZ został Piotr Latawiec, członek SLD. Cztery lata później Robert Bugaj wrócił na posadę wicedyrektora Funduszu.

Od roku dyrektorem NFZ w Rzeszowie jest Barbara Kuźniar-Jabłczyńska z PO.

– Przez cały ten rok przyglądałam się pracy swojego zastępcy. Postanowiłam go odwołać, bo czasami jest tak, że z kimś nie udaje się pracować. Z dyrektorem Bugajem tak właśnie było – twierdzi Kuźniar-Jabłczyńska, dyrektor (od roku) podkarpackiego oddziału NFZ .

W odwołaniu Bugaja szefowa NFZ napisała, że powodem rozstania jest „inna wizja współpracy”.

– Bugaj miał fatalną opinię wśród dyrektorów szpitali. Utopiliby go w łyżce wody – powiedział Gazecie Wyborczej jeden z menedżerów. Sama Barbara Kuźniar-Jabłczyńska dodaje:

– Mój zastępca nawet decyzję prawników kwestionował. Uznałam, że najwyższy czas zakończyć tę współpracę.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum