Rzeszów: w kardiologii inwazyjnej można leczyć bez kontraktu

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2013 15:06

W Szpitalu MSW w Rzeszowie powstaje pracownia hemodynamiki. Będzie otwarta już w maju, choć NFZ nie zamierza podpisać kontraktu. - Każdy szpital ma obowiązek ratowania pacjenta w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia - komentuje powstałą sytuację rzecznik firmy Carint, która uruchamia kardiologię inwazyjną.

Rzeszów: w kardiologii inwazyjnej można leczyć bez kontraktu

1 marca w lecznicy działa odrębny oddział kardiologii. Na finiszu są także prace związane z uruchomieniem pracowni.

NFZ, jeszcze w połowie minionego roku zapowiadał, iż umowy na zabiegowe leczenie chorych kardiologicznych nie podpisze.

 I zdania nie zmienił. - Ponieważ w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 działa już pracownia hemodynamiki z dwoma stołami, odpowiedzieliśmy, że nie widzimy takiej potrzeby - mówi Nowinom 24 Marek Jakubowicz z oddziału NFZ w Rzeszowie.

W pracownię inwestuje firma Carint, która dzierżawi szpitalne pomieszczenia. 

- Hemodynamika w szpitalu MSW w naturalny sposób stanowi uzupełnienie działalności pracowni w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 - uważa rzecznik prasowy firmy Carint, Marcin Mikos.

Przekonuje, że Szpital MSW jest zlokalizowany po przeciwległej stronie miasta względem Szpitala Wojewódzkiego nr 2. I to w Szpitalu MSW  najszybciej będzie można udzielić pomocy pacjentom z części powiatu rzeszowskiego oraz ropczycko-sędziszowskiego i dębickiego.


- Każdy szpital ma obowiązek ratowania pacjenta w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. Dlatego chorzy będą przyjmowani do pracowni w trybie 24 godzinnym - dodaje Mikos, pytany przez Nowiny 24 jak będzie pracować hemodynamika, skoro nie ma kontraktu.

Więcej: http://www.nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum