Rzeszów: trwa druga tura mediacji w szpitalu klinicznym

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2018 12:28

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie rozpoczęła się w środę (18 lipca) druga tura mediacji. Negocjacje dotyczą m.in. podwyżek i zwiększenia liczby pracowników w szpitalu.

Na wyniki mediacji na miejscu czeka około 300 osób. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

W mediacji biorą udział: marszałek Władysław Ortyl, mediatorka Małgorzata Holska i przedstawiciele związków zawodowych. Na wyniki mediacji na miejscu czeka około 300 osób - to nie tylko pielęgniarki i położne z "dwójki", ale też lekarze. Przyjechały również pielęgniarki ze szpitali wojewódzkich w Przemyślu i Tarnobrzegu.

Na początku informowano, że druga tura mediacji dotyczy wyłącznie sytuacji w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Sytuacja zmieniła się we wtorek (17 lipca). W tym dniu do pozostałych szpitali dotarło pismo, zgodnie z którym wynik mediacji ma dotyczyć wszystkich szpitali na Podkarpaciu.

Taka sytuacja w ocenie Ewy Rygiel ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu jest niezgodna z prawem. Każdy szpital powinien negocjować osobno.

Protestujących wspierają dwaj przedstawiciele Forum Związków Zawodowych: Lesław Cupryś i Marek Gołda, którzy podkreślają, że pielęgniarka nie może zarabiać tyle, ile zarabia kasjerka w supermarkecie.

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum