Rzeszów: szpitale liczą na pieniądze za nadwykonania

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2015 17:03

Szefowie podkarpackich szpitali liczą na zapłatę nadwykonań - zabiegi i badania przeprowadzone ponad limity wyznaczone w umowach z NFZ.

Rzeszów: szpitale liczą na pieniądze za nadwykonania
Fot. Archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

W rzeszowskim Szpitalu Miejskim kwota nadwykonań sięgnęła już 1,5 mln zł. Limity przekroczono głównie na czterech oddziałach: ortopedii, urologii, ginekologii i pediatrii.

- Na razie dla pacjentów nic się nie zmieni. Będziemy zabiegać w NFZ o dodatkowe pieniądze. Bez nich po wakacjach będziemy zmuszeni rozważyć ograniczenie liczby wykonywanych zabiegów planowych - przyznaje Grzegorz Materna, zastępca dyrektora ZOZ nr 1, którego częścią jest Szpital Miejski w Rzeszowie.

Z powodu nadwykonań wypracowanych na neurologii i kardiologii ograniczenia wprowadzono już teraz w szpitalu MSW w Rzeszowie. Dotyczą procedur planowych wykonywanych na oddziale kardiologii - informuje serwis nowiny24.pl

- Prowadzimy rozmowy z NFZ i jestem dobrej myśli, że zakończą się pozytywnie dla szpitala - mówi Zbigniew Widomski, dyrektor szpitala MSW w Rzeszowie.

W podkarpackim NFZ trwają analizy sprawozdań przedstawionych przez szpitale. - W pierwszej kolejności będziemy płacić za wszystkie procedury nielimitowane, czyli np. porody, leczenie zawałów serca - mówi serwisowi nowiny24.pl Grażyna Hejda, dyrektor POW NFZ w Rzeszowie.

Więcej: www.nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum