Rzeszów: szpital uspokaja - opieka świąteczna i nocna jest zapewniona

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2018 20:13

Dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie w oświadczeniu przesłanym PAP w piątek wieczorem (5 stycznia) poinformował, że ambulatoryjna opieka świąteczna i nocna w tym szpitalu jest zapewniona.

Witold Wiśniewski, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie; FOT. PTWP

Dyrektor KSW nr 1 w Rzeszowie Witold Wiśniewski odniósł się do słów, jakie padły w piątek na konferencji prasowej przed spotkaniem ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z rezydentami.

- Nocna pomoc w Rzeszowie jest otwarta i tam praca nocna będzie według harmonogramu. Skontaktowaliśmy się z tymi lekarzami i te dyżury tam dalej są nie obstawione, nie wiemy dlaczego minister zaklina rzeczywistość i skoro się z nami dzisiaj spotyka, został desygnowany przez pana premiera to chyba problem jest - mówił na konferencji jeden z rezydentów.

Dyrektor szpitala w przesłanym PAP oświadczeniu napisał: "Oświadczam, że w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie ambulatoryjna opieka świąteczna i nocna jest zapewniona".

Podobne informacje PAP uzyskała jeszcze w czwartek w NFZ w Rzeszowie. Chodziło o to, że 29 grudnia Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 zgłosił, że w Nowy Rok może wystąpić brak dostępu do świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Szpital przewidywał ograniczenia dostępu do tych świadczeń jeszcze w styczniu, głównie w weekendy.

Jednak w czwartek rzecznik podkarpackiego NFZ Marek Jakubowicz poinformował PAP, że dyrektor szpitala poinformował w środę, "że dane te są nieaktualne i że szpital zapewnia ciągłość opieki medycznej w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej" - podał w czwartek PAP Jakubowicz.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum