Rzeszów: szpital miejski bez kontraktu na naczyniówkę

Autor: Gazeta Wyborcza, KR/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2010 11:38

Szpital Miejski im. Jana Pawła II stracił kontrakt o wartości 7 mln zł na świadczenia w oddziale chirurgii naczyniowej. Przyczyną jest brak specjalistów: lekarze odeszli do konkurencyjnej prywatnej placówki.

Rzeszów: szpital miejski bez kontraktu na naczyniówkę
W listopadzie br. Leszek Czerwiński, dyrektor rzeszowskiego Szpitala Miejskiego dowiedział się nieoficjalnie, że podczas otwarcia Centrum Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej (inwestycja spółki Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca) jako personel nowej placówki przedstawiono lekarzy oraz ordynatora pracujących na oddziale chirurgii naczyniowej w kierowanej przez niego placówce.

W rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl dyrektor Czerwiński podkreślił wówczas, że takie postępowanie konkurencji, to jawne działanie zmierzające do przejęcia kontraktu. Przyznał, że nie zdąży odbudować oddziału w dwa miesiące, ale nie podda się i będzie walczył do końca.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, dyrektor szpitala zaprosił do współpracy trzech specjalistów, którzy mieli przyjeżdżać na zabiegi dwa razy w tygodniu. Mieliby oni wykonywać planowe operacje, a stany nagłe zabezpieczaliby inni chirurdzy pracujący w szpitalu.

Argumenty nie przekonały jednak Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Krajowy konsultant ds. chirurgii naczyniowej także ocenił, że proponowana obsada nie wystarczy. Fundusz zaoferował natomiast dyrektorowi, że doszacuje część procedur naczyniowych, które mogą być wykonywane na chirurgii ogólnej.

Dyrektor Czerwiński zapowiada, że nie zrezygnuje z odbudowania oddziału.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum