Rzeszów: szpital kliniczny będzie miał nowego dyrektora

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2020 21:24

Zarząd województwa podkarpackiego rozpoczął w poniedziałek (3 lutego) obrady od złożonej przez Krzysztofa Bałatę rezygnacji z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie - podaje serwis nowiny24.pl.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Zarząd województwa zdecyduje, kto do momentu wyłonienia w drodze konkursu nowego dyrektora, będzie pełnił jego obowiązki w szpitalu przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Krzysztof Bałata, który zarządzał nim od ponad dwóch lat, w piątek złożył rezygnację.

„Umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron z dniem jutrzejszym” - napisał w komunikacie Tomasz Leyko, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

We wtorek (4 lutego) zarząd województwa ponownie spotka się w pełnym składzie. Wybierze osobę, która do czasu ogłoszenia konkursu, będzie pełniła obowiązki dyrektora szpitala. A co będzie z pielęgniarkami, które dyscyplinarnie zwolnił Krzysztof Bałata?

„Proponujemy po raz kolejny zażeganie konfliktów: wycofanie zwolnień dyscyplinarnych, pozwów i zawiadomień do prokuratury. My także oferujemy coś ze swojej strony - a mianowicie wycofanie się ze sporu zbiorowego i przekazanie całemu krajowi, a przede wszystkim zaangażowanym w sprawę ministrom oraz organom i podmiotom, że kompromis zwyciężył” - pielęgniarki napisały w piśmie do zarządu województwa, które złożyły na ostatnim posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Więcej: nowiny24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum