×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: rezygnacja dyrektora przyjęta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia15 lutego 2011 14:48

Zarząd województwa podkarpackiego przyjął rezygnację Mariusza Kocója ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie.

Rzeszów: rezygnacja dyrektora przyjęta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Na jego miejsce zarząd powołał p.o. dyrektora Henryka Przybycienia, dotychczasowego zastępcę Kocója. Jak poinformował Wiesław Bek, rzecznik marszałka województwa, Kocój złożył rezygnację w dniu 14 lutego br.

Oprócz Kocója, rezygnację ze stanowiska złożył też dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Bernard Waśko, pełniący tę funkcję od prawie 13 lat. Jednak jego wniosek nie był rozpatrywany 15 lutego przez zarząd województwa.

Bek wyjaśnił, że dyrektor Waśko złożył rezygnację ze stanowiska z dniem 4 kwietnia 2011 r. Wobec tak odległej daty zarząd województwa przyjął do wiadomości tę rezygnację, jednak z decyzją w sprawie jej ewentualnego przyjęcia postanowił poczekać na opinię rady społecznej szpitala.

W Urzędzie Marszałkowskim od pewnego czasu rozważano odwołanie obu dyrektorów. Niewykluczone są także odwołania dyrektorów szpitali wojewódzkich w Przemyślu – Janusza Hamryszczaka i Tarnobrzegu – Wojciecha Wąsika oraz Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu – Józefa Długonia. Zarząd już zwrócił się do tamtejszych rad społecznych o opinie na temat dyrektorów tych placówek.

Kocój był dyrektorem Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie od listopada 2009 roku. Został powołany na to stanowisko po tym, jak złożył rezygnację z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.

Wówczas zrezygnował ze stanowiska na fali konfliktu z lekarzami. Przez wiele miesięcy krośnieńscy lekarze żądali jego odwołania, zarzucając mu despotyzm, zrywanie porozumień z lekarzami, utrudnianie realizacji programów szkoleniowych, nakazywanie realizacji grafików urlopowych. Ich zdaniem, współpraca z nim była niemożliwa. Masowo złożyli także wypowiedzenia z pracy, których wycofanie warunkowali właśnie odwołaniem Kocója.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze