Rzeszów: oddział położniczy w Szpitalu Miejskim do likwidacji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2009 12:15

Zapadła decyzja o likwidacji oddziału położniczo

Lekarze ginekolodzy nie zgodzili się na warunki nowego kontraktu. Uznali, że zaproponowane im stawki są za niskie. Nie złożyli swoich ofert na konkurs ogłoszony przez szpital.

- Świat nie opiera się na dziewięciu ginekologach. Próbowaliśmy znaleźć jakiś kompromis, ale ich żądaniom nie możemy ustąpić. Gdybyśmy to zrobili to w kolejce ustawią chirurdzy, ortopedzi, pielęgniarki. A za moment trzeba będzie zamknąć szpital – komentuje sytuację dyrektor Leszek Czerwiński.
 
Na miejscu likwidowanego oddziału znajdzie się ortopedia i część chirurgii. Lekarze, którzy nie odeszli z oddziału razem z dziewięcioma kolegami, stracili pracę.

- Pracę straci także dotychczasowy ordynator. Jeden z lekarzy specjalistów pozostanie w pracy jako szpitalny konsultant. Pielęgniarki i położne będą musiały wykorzystać ubiegłoroczne urlopy i część urlopów z 2009 roku. Potem przejdą do pracy na innych oddziałach - wyjaśnia Czerwiński.

Działalność oddziału może zostać wznowiona, gdy uda się skompletować zespół lekarzy.

Póki co pacjentki z Rzeszowa i okolic mogą korzystać z usług Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego oraz Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum