×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: neurolodzy złożyli wypowiedzenia, przejdą do niepublicznego szpitala?

Autor: RR/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 21 maja 2012 11:02Zaktualizowano: 21 maja 2012 11:08

Wszyscy lekarze Oddziału Neurologicznego z Pododziałem Udarowym w ZOZ MSW w Rzeszowie odchodzą z pracy. Jeśli dyrekcja lecznicy nie zatrudni innych, nie będzie kto miał leczyć pacjentów. Oddział przestanie istnieć.

Rzeszów: neurolodzy złożyli wypowiedzenia, przejdą do niepublicznego szpitala?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Wszyscy odchodzą z pracy, łącznie ze mną - mówi nam ordynator neurologii Mirosław Dziki.

Zapytany o powody wyjaśnia, że niezadowalające zarobki nie były główną przyczyną decyzji (oczekiwali podwyżek w wysokości 1,5 - 2 tys. zł, otrzymali po 600 zł). Nie chce jednak ujawnić prawdziwych motywów, dla których neurolodzy złożyli wypowiedzenia.

- Brudy będziemy prać w czterech ścianach. Wszystko będzie wiadomo w najbliższym czasie, bo dopinamy teraz pewne sprawy na ostatni guzik. Proszę tylko napisać, że nie zostawimy mieszkańców Rzeszowa bez opieki. Jak sądzę pewne zawirowania organizacyjne potrwają około tygodnia, a potem pacjenci będą zabezpieczeni przez naszych lekarzy w ramach kontraktu z NFZ - zapewnia Dziki.

Wskazuje też na nie najlepsze relacje dyrekcji z lekarzami. - Dłużej nie jesteśmy w stanie współpracować, od jakiegoś czasu narastały konflikty z pielęgniarkami, a ostatnio lekarzami - dodaje.

Lekarze z ZOZ MSW w Rzeszowie rozmawiają o ewentualnym przejściu do Szpitala Specjalistycznego im. św. Rodziny w Rudnej Małej k. Rzeszowa - największego szpitala niepublicznego na Podkarpaciu. Potwierdza to w rozmowie z nami Renata Styka, dyrektor ds. admiracyjnych placówki. Jej zdaniem rozmowy potrwają jeszcze około miesiąca.

- Trudno w tej chwili przesądzać, jaki będzie ich finał, bo wiem, że negocjują jeszcze z kimś. W każdym razie jest to dobry zespół, o pozyskanie którego warto zabiegać - mówi.

Tymczasem dyrekcja w ZOZ MSW w Rzeszowie, żeby nie stracić kontraktu, próbuje skompletować inny zespół neurologów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum