Rzeszów: lekarze z internetowej poradni już konsultują

Autor: rzeszow.gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2014 10:53

Mateusz Flis, twórca przychodni internetowej eDoktor24.pl wyjaśnia, że nie zamierza zastępować tradycyjnej opieki zdrowotnej. Chodzi jedynie o sytuacje, w których obecność chorego w gabinecie lekarskim nie jest konieczna. Wówczas konsultacja może odbyć się przez internet.

Porady, które oferuje przychodnia, różnią się od tych, które można znaleźć na wielu forach internetowych, ponieważ udzielają ich lekarze. W przychodni eDoktor24.pl pacjenci mogą skorzystać z porad lekarzy 19 specjalizacji - informuje Gazeta Wyborcza.

Formy kontaktu z lekarzami są różne - można zadać pytanie drogą mailową, porozmawiać na czacie lub telefonicznie albo za pomocą wideokonferencji. Można także przesłać wyniki badań do konsultacji. Wideokonsultacja i czat tekstowy trwają 20 minut, a rozmowa telefoniczna 15 minut. Pacjenci umawiają się na nie, rezerwując termin dostępny w grafiku lekarza. Odpowiedzi na pytania zadane drogą elektroniczną i konsultacje wyników badań otrzymują w ciągu 48 godzin.

Aby skorzystać z porady w internetowej poradni należy się zarejestrować. Porady są odpłatne: kosztują od 25 do 130 zł. Co miesiąc rejestruje się po 200-300 osób. Najwięcej chorych korzysta z pisemnych pytań do lekarzy specjalistów oraz konsultacji wyników badań. Najkszej liczby porad udzielają gastroenterolodzy, pediatrzy i kardiolodzy.

Więcej: http://rzeszow.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum