Rzeszów: jest wstępne porozumienie ws. podwyżek dla pielęgniarek

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 lipca 2018 17:00

Dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, związki zawodowe oraz zarząd województwa poinformowali, że "strony sporu doszły do wstępnego porozumienia". Jego szczegóły nie są na razie znane.

Rzeszów: jest wstępne porozumienie ws. podwyżek dla pielęgniarek
Szczegóły wstępnego porozumienia nie są na razie. Fot. Archiwum

Gazeta Wyborcza przypomina, że jeszcze w piątek (20 lipca) po godz. 16 informowała o tym, że z powodu dużej liczby nieobecnych w pracy pielęgniarek i położnych wstrzymane zostały przyjęcia ciężarnych.

Kilka godzin później służby prasowe marszałka podkarpackiego, któremu podlega ten największy w regionie szpital, poinformowały w krótkim mailu, że doszło do ''wstępnych ustaleń osiągniętych podczas dzisiejszego spotkania technicznego. Rozmowy będą kontynuowane, dlatego do tego czasu strony nie udzielają szczegółowych informacji''.

W tej samej wiadomości zamieszczone zostało oświadczenie strony związkowej, dyrektora szpitala nr 2 w Rzeszowie oraz zarządu województwa o tym, że strony sporu doszły do wstępnego porozumienia w zakresie pierwszego punktu dotyczącego podwyżek dla wszystkich pracowników reprezentowanych w sporze.

Dalsze rozmowy dotyczące pozostałych kwestii sporu toczyć się będą w najbliższym czasie.

Więcej: www.rzeszow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum