Rzeszów: dyrektor nie czekał na odwołanie

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2011 15:01

Bernard Waśko, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie złożył rezygnację ze stanowiska i pożegnał się ze współpracownikami. Nie ukrywa, że uprzedził decyzję zarządu województwa o odwołaniu. Odchodzi z pracy 4 kwietnia.

Rzeszów: dyrektor nie czekał na odwołanie

– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny będzie miał wkrótce nowego dyrektora. Bierzemy pod uwagę kilka doświadczonych osób, wybierzemy najlepszego kandydata – powiedział w portalu nowiny24.pl Sławomir Miklicz, członek zarządu województwa podkarpackiego.

O tym, że w szpitalach i przychodniach w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Przemyślu i Jarosławiu, które podlegają Urzędowi Marszałkowskiemu, szykują się zmiany personale, pisaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl 2 marca.

– Nie da się ukryć, że na pewnych płaszczyznach, takie działanie może być odbierane jako polityczne. Jednak to nie jest tak, że samorząd chce fachowców wymienić na niekompetentnych polityków. Zarząd województwa zdecydował się na zwolnienie kilku dyrektorów podległych mu lecznic, gdyż te placówki nie radzą sobie z finansami – tłumaczył nam wówczas Wiesław Bek, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Jednak wynik finansowy Szpitala Specjalistycznego  im. Chopina w Rzeszowie nie jest zły. Lecznica nie ma zobowiązań wymagalnych, nie jest zadłużona. Jak wyjaśnia nam dyrektor Waśko, niewielka strata, która wystąpiła w ubiegłym roku, nie ma wpływu na płynność finansową, zaś szpital przez 10 lat notował dodatni wynik finansowy.

– Dla dobra szpitala ważne jest to, żeby kierowała nim osoba akceptowana przez władze województwa. Jeżeli nie ma szans na współpracę, to nie należy trzymać się stołka – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Bernard Waśko, który przez 13 lat był związany z rzeszowskim szpitalem.

Teraz planuje odpoczynek, a potem zamierza rozejrzeć się za nową pracą.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum