×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: czy pacjent zapłacił podwójnie - prywatnie i z ubezpieczenia?

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia14 lutego 2013 09:16

NFZ sprawdza, czy lekarze nie pobierają dodatkowych opłat, przyjmując pacjentów w ramach kontraktu - informuje Marek Jakubowicz, rzecznik Podkarpackiego NFZ. To efekt skarg i sygnałów, że za wizyty i zlecone badania pacjenci płacą podwójnie - z ubezpieczenia i z własnej kieszeni.

Rzeszów: czy pacjent zapłacił podwójnie - prywatnie i z ubezpieczenia?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jeden z pacjentów powiadomił o nieprawidłowościach dyrekcję podkarpackiego oddziału NFZ, napisał również do Ministerstwa Zdrowia.

- Po liście w szpitalu Pro-Familia została przeprowadzona kontrola. Jeszcze nie została zakończona. Na razie można powiedzieć, że sytuacja, w której lekarz równocześnie przyjmował prywatnie i rozliczał tę wizytę z NFZ, była przypadkiem incydentalnym, pojedynczym - powiedział Gazecie Wyborczej Marek Jakubowicz.

Jeśli potwierdzą się zarzuty wobec lekarza ze Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie, który w ramach wizyty opłaconej przez NFZ zlecił wykonanie badania USG 3D (pacjent zapłacił za nie 250 zł w recepcji szpitala), Fundusz ukarze go finansowo - kara może wynieść do 3 procent wartości kontraktu.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze