Rzeszów: bronią byłej już dyrektorki Podkarpackiego Oddziału NFZ

Autor: Gazeta Wyborcza/ Rynek Zdrowia • • 08 września 2009 12:00

W obronie Barbary Kuźniar-Jabłczyńskiej, odwołanej przez prezesa NFZ ze stanowiska dyrektora Oddziału, stanęli dyrektorzy placówek medycznych. Wystosowali pismo do minister zdrowia, w którym protestują przeciwko sposobowi jej odwołania.

Rzeszów: bronią byłej  już dyrektorki Podkarpackiego Oddziału NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według sygnatariuszy listu, odwołanie dyrektorki jest nie tylko przykładem arogancji władzy, ale także nieliczenia się z głosem społeczności lokalnej i rady społecznej funduszu. Jak mówi Andrzej Rudek – właściciel NZOZ Rudek, błędem Barbary Kuźniar-Jabłczyńska, było to, że głośno potrafiła upomnieć się o interes mieszkańców Podkarpacia.

Organizatorem protestu jest właśnie, który uważa, że odwołanie Jabłczyńskiej odbyło się według zasady: bardzo dobry fachowiec, ale niepokorny i potrafiący wyrazić swoje zdanie, a władzom NFZ potrzebni są ludzie ulegli.

Andrzej Rudek przyznaje, że nie wie, czy prezes NFZ zmieni swoją decyzję pod wpływem tego protestu, ale ma nadzieję, jak i pozostali sygnatariusze, że Barbara Kuźniar-Jabłczyńska wróci na swoje stanowisko.

Losy Barbary Kuźniar-Jabłczyńskiej na stanowisku dyrektora oddziału ważyły się od kilku miesięcy. Najważniejszym powodem jej odwołania były zastrzeżenia do zarządzania pieniędzmi oddziału i przesunięcie zbyt dużej puli środków, które powinny być przeznaczone na podstawową opiekę zdrowotną, na szpitale. Rada społeczna Funduszu opowiedziała się co prawda przeciwko odwołaniu dyrektor ze stanowiska, pomimo wniosku centrali optującej za odwołaniem, ale prezes NFZ skorzystał z ustawowej możliwości doboru współpracowników i dyrektor zwolnił.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze