×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzeszów: będzie pikieta przed Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia07 stycznia 2020 10:05

Związek Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych zapowiada pikietę przed Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Szefową tego związku i jej zastępczynię dyrektor szpitala zwolnił dyscyplinarnie.

Rzeszów: będzie pikieta przed Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Konflikt między związkami zawodowymi zrzeszającymi pielęgniarki szpitala a dyrekcją placówki narasta. W połowie grudnia dyrektor Krzysztof Bałata zapowiedział zwolnienie przewodniczącej Związku Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych Katarzyny Ciury i jej zastępczyni Joanny Buż. Jako działaczki związkowe są chronione przed zwolnieniem, ale dyrektor chce zwolnić je dyscyplinarnie, a w takim wypadku prawo ich już nie chroni - relacjonuje Gazeta Wyborcza.

Zdaniem dyrektora Bałatam szefowe szpitalnego związku pielęgniarek dopuściły się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych. Związki zawodowe nie zgodziły się na zwolnienie obu kobiet, które w ubiegłym tygodniu otrzymały wypowiedzenia, choć przebywają na zwolnieniach lekarskich. Dyrektor Bałata nakazał skontrolowanie tych zwolnień i w czasie tych kontroli wręczono im wypowiedzenia.

W obronie zwolnionych działaczek planowana jest pikieta przed szpitalem. Ma się odbyć w najbliższych dniach. Na 9 stycznia w szpitalu zaplanowano posiedzenie Zespołu ds. monitorowania porozumienia i sytuacji ekonomicznej szpitala, w czasie którego ma być omawiana sytuacja szpitala.

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum