Rzeszów: NIK przeanalizuje sporny kontrakt na neonatologię

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2011 11:35

Kontrolerzy NIK przeanalizują zamieszanie wokół kontraktu dla oddziału noworodków z OIOM-em Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Chopina. Dyrekcja placówki złożyła w tej sprawie skargę w NFZ oraz NIK.

Rzeszów: NIK przeanalizuje sporny kontrakt na neonatologię
Na przełomie roku pojawił się problem związany z decyzją Podkarpackiego OW NFZ, który odpowiadając na ofertę dyrekcji szpitala zaproponował oddziałowi noworodkowemu rozmowy o kontrakcie na 2011 rok po wyjaśnieniu wątpliwości związanych ze zwolnieniami lekarzy.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl, szpital miał kłopoty ze spełnieniem warunków Funduszu, ponieważ do nowej prywatnej placówki Pro-Familia odeszła część lekarzy i pielęgniarek.

Błędem było, do czego przyznaje się NFZ, zaproponowanie szpitalowi na początku zerowego kontraktu.

- Skarga, która złożył w NFZ dyrektor szpitala w związku z kontraktem dla oddziału noworodków z OIOM-em, została już rozpatrzona. Zero w wartości kontraktu oznaczało, że oczekujemy na wyjaśnienia i dopiero wtedy będziemy mogli mówić i wartości kontraktu. Ostatecznie wyjaśnienia otrzymaliśmy i kontrakt został podpisany - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Marek Jakubowski, rzecznik Podkarpackiego OW Funduszu.

Ale oddział otrzymał kontrakt na niższym poziomie referencyjności niż poprzednio, co oznaczało mniejsze wpływy.

Zamieszanie wokół kontraktu dla oddziału noworodków zbada NIK. To efekt skargi dyrektora szpitala im. Fryderyka Chopina. Na razie NIK niczego nie przesądza, ale, jak zapewnia, za kilka tygodni pokontrolny raport będzie gotowy.

- Trudno nam powiedzieć, czego dotyczyła skarga szpitala do NIK. Będziemy czekać na wynik tego postępowania i wtedy się do niego ustosunkujemy - dodaje Jakubowski.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum