Rzeszów: Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 przechodzi na pracę zmianową

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 29 grudnia 2017 09:03

Zmiana systemu pracy szpitala, planowana już od stycznia, wynika z faktu, iż wypowiedzenia klauzuli opt- out, pozwalającej na pracę w wymiarze ponad 48 godzin tygodniowo, złożyło 184 na 440 lekarzy z tej lecznicy.

Zmiana systemu pracy planowana jest w szpitalu już od stycznia Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Dotychczas praca personelu lekarskiego odbywała się w systemie od godz. 7 do 14.35; od godz. 14.35 do 7 dnia następnego - dyżur medyczny; w dniach wolnych i w święta dyżur medyczny 24 godzinny od godziny 7 do godziny 7 dnia następnego - informują nowiny24.pl

Po wypowiedzeniu klauzuli opt -out przez część lekarzy specjalistów i rezydentów, praca odbywać będzie się w systemie od godziny 7 do 14.35., od 7 do 19 oraz 19 do 7 dnia następnego. Możliwe są także przesunięcia godzin pracy, tak aby np. kończyła się o godz. 19. Za zabezpieczenie pracy oddziałów, poradni odpowiedzialni są kierownicy klinik, którym podlega personel lekarski.

W opinii Krzysztofa Bałata, dyrektora szpitala, zmiana systemu pracy nie wpłynie na bezpieczeństwo pacjentów. Zdaniem Zdzisława Szramika, przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy na Podkarpaciu, wpłynie ona na poziom leczenia, a tym samym na bezpieczeństwo chorych.

Więcej: www.nowiny24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum