Rzeszów: Janusz Solarz nie jest już dyrektorem KSW nr 2. Szefowie klinik protestują

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2017 11:19

Zarząd województwa podkarpackiego na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem (PiS) za porozumieniem stron rozwiązał umowę z Januszem Solarzem, dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 Rzeszowie. Oficjalnie powodem odejścia Solarza był wzrost zadłużenia placówki.

Rzeszów: Janusz Solarz nie jest już dyrektorem KSW nr 2. Szefowie klinik protestują
Decyzja zarządu województwa spotkała się z dezaprobatą kierowników klinik i oddziałów szpitala, którzy podpisali pismo w tej sprawie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Kierownicy klinik i oddziałów nie zgadzają się z tą decyzją i apelują o powrót na stanowisko dyrektora, który kierował szpitalem od 2001 r. - informuje Gazeta Wyborcza.

Marszałek Ortyl wyjaśnia, że lecznica w ciągu roku zadłużyła się 2,5-krotnie i w 2016 r. jej zaległości sięgnęły ok. 44 mln zł brutto. Pozostałe szpitale wojewódzkie, jak wskazuje marszałek, były w tym czasie albo bez długów, albo je zmniejszyły.

Placówka jest zadłużona, ale jest także najbardziej obleganą lecznicą w województwie. Kierownicy klinik i oddziałów szpitalnych w piśmie skierowanym do zarządu województwa piszą, że w ich ocenie w czasie, gdy dyrektorem był Solarz, "szpital systematycznie rozwijał się, wzbogacał w kadrę medyczną i specjalistyczny sprzęt”. Apelują do marszałka o przywrócenie Solarza na stanowisko. Pod pismem widnieje ponad 20 pieczątek i podpisów.

Janusz Solarz jako dyrektor placówki doprowadził do powstania nie tylko kardiochirurgii i onkohematologii, ale również Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży. Wybudował także SOR, który został przekształcony w Centrum Urazowe. Wcześniej był m.in. wiceministrem zdrowia i współautorem reform w służbie zdrowia.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum