Rząd cofnął środki dla Centrum Kliniczno-Dydaktycznego w Łodzi

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2011 14:32

Do 30 czerwca podwykonawcy mieli zakończyć budowę Centrum Kliniczno-Dydaktycznego w Łodzi, a we wrześniu Uniwersytet Medyczny spodziewał się już pozwolenia na użytkowanie. Jednak problemy ma firma budowlana, a rząd przesunął 34 mln zł na inne inwestycje.

Rząd cofnął środki dla Centrum Kliniczno-Dydaktycznego w Łodzi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów, na wniosek resortu zdrowia zdecydowano, że 34 mln zł, przeznaczone w tegorocznym budżecie na dokończenie budowy CKD, zostaną przekazane na inne inwestycje. Zyska Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Akademickie Centrum Kliniczno-Innowacyjno-Dydaktyczne w Gdańsku - informuje Dziennik Łódzki.

Zdaniem minister zdrowia, Uniwersytet Medyczny nie będzie w stanie pieniędzy wydać w zakładanym czasie. Problemem stanowią opóźnienia firmy budowlanej 3J, która ma kłopoty finansowe, nie płaci podwykonawcom i nie wywiązuje się z terminów.

Tymczasem już od października miała się zacząć przeprowadzka klinik z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Madurowicza, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 3 im. dr Seweryna Sterlinga oraz oddziału ortopedycznego z Centrum Ortopedii i Rehabilitacji im. Radlińskiego w Łodzi do nowo wybudowanego centrum.

Jak natomiast przekazał portalowi rynekzdrowia.pl Przemysław Andrzejak, pełnomocnik rektora ds. rozwoju i promocji uczelni
z Uniwersyetu Medycznego w Łodzi, "rząd nie cofnął dotacji w wysokości 34 mln zł., lecz na prośbę Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przesunął środki do wykorzystania w roku 2012". Pełnomocnik potwierdził jednocześnie, że powodem przesunięcia środków są problemy wykonawcze.

Dodał przy tym, że "prace nad uruchomieniem Centrum Dydaktycznego UM są prawie na ukończeniu, co oznacza, ze w ciągu pierwszego półrocza roku 2012 uczelnia otrzyma jeden z najnowocześniej wyposażonych ośrodków dydaktycznych".

Więcej: www.dziennikłodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze