Rypin: szpital przechodzi sprzętowe i kadrowe rewolucje

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 10 sierpnia 2017 18:55

SPZOZ w Rypinie pod rządami nowego dyrektora przechodzi sporo zmian. Remont prosektorium, doposażenie sterylizatorni, wprowadzenie systemu kolejkowego w przychodni, nowe wyposażenie sal chorych ze Szwajcarii, nowi lekarze i specjaliści - to tylko część z nich.

Rypin: szpital przechodzi sprzętowe i kadrowe rewolucje
Dyrektor dr Michał Jonczynski przeprowadza w szpitalu sprzętowe rewolucje. Fot. PTWP

Jak informuje Gazeta Pomorska, w ostatnim czasie w prosektorium w szpitalu w Rypinie zostało wyremontowane, zakupiono też nowe wyposażenie do niego - chłodnie i wózek hydrauliczny.

Szpital wzbogacił się o dwa nowe urządzenia do sterylizacji sprzętu medycznego. Dzięki tej inwestycji znacząco skrócił się czas cyklu dezynfekcji. Teraz sterylizatornia może świadczyć usługi dla innych podmiotów, m.in. szpitala w Brodnicy, a także zakładów kosmetycznych i fryzjerskich.

Aby usprawnić system obsługi pacjentów w przychodni ogólnej szpitala wprowadzono elektroniczny system rejestracji. W tzw. ''kolejkomatach'' pacjenci mogą wybrać lekarza i zapisać się na konkretną godzinę.

Zmiany zachodzą także w kadrach. Koordynatorem Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Terapii Uzależnień od Alkoholu został psycholog kliniczny mgr Łukasz Mazur, specjalista w zakresie psychologii klinicznej chorób somatycznych oraz terapii uzależnień.

Więcej: www.pomorska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum