Ryki: nie wiadomo kiedy szpital wznowi działalność

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2019 16:31

Szpitalem w Rykach (Lubelskie) zarządza nowa spółka powołana przez starostwo. Nie wiadomo jednak, kiedy lecznica, która przestała funkcjonować 1 listopada 2018 r., zacznie znowu przyjmować pacjentów

Ryki: nie wiadomo kiedy szpital wznowi działalność
Fot. archiwum

O przyszłość swoją i szpitala martwią się pracownicy, którzy byli zatrudnieni w lecznicy prowadzonej przez poprzednią firmę. Przypominają, że podczas kampanii nowe władze obiecały powstanie szpitala w miesiąc od wygranych wyborów. Szpital nadal nie działa. Natomiast pod koniec lutego pracownikom kończą się okresy wypowiedzenia. 

Lecznicą zarządza teraz spółka Szpital Powiatowy w Rykach. Jak informuje jej prezes Ireneusz Jach, zanim szpital wznowi działalność, trzeba dokończyć kompleksowy remont budynku i modernizację sprzętu medycznego. Konieczne jest przywrócenie budynku i sprzętu medycznego do stanu używalności oraz informatyzacja szpitala. 

Kiedy szpital zacznie działać? - Nie zależy to tylko od nas, więc nie chciałbym na razie mówić o terminach. Na pewno chcemy zacząć od izby przyjęć, która zabezpieczy podstawową pomoc i oddziału wewnętrznego, który jest niezbędny - mówi Jach. – Kolejnym etapem jest personel, m.in. lekarze, pielęgniarki, salowe. Starosta zdecydował, że w pierwszej kolejności będziemy zatrudniać osoby, które straciły pracę w związku z zamknięciem poprzedniego podmiotu. Nie dotyczy to natomiast lekarzy, którzy pracowali na innych warunkach, np. kontraktach czy umowach zlecenie i już zatrudnili się w innych placówkach.

A co z kontraktem z NFZ? Jak wyjaśnia dyrektor, kiedy będzie już po wszystkich odbiorach i placówka będzie już gotowa do rozpoczęcia działalności leczniczej, rozpocznie się negocjacje z NFZ na izbę przyjęć i oddział wewnętrzny.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum