Rydułtowy: przyszłość porodówki pod znakiem zapytania

Autor: nowiny.pl/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2016 13:20

Ośmiu z dziesięciu lekarzy z porodówki w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach złożyło wypowiedzenia. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, szpital będzie musiał wszystkim pacjentkom zgłaszającym się w izbie przyjęć w Rydułtowach zapewnić transport na oddział ginekologiczno-położniczy w Wodzisławiu Śl.

Rydułtowy: przyszłość porodówki pod znakiem zapytania
Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, szpital będzie musiał transportować pacjentki na oddział ginekologiczno-położniczy w Wodzisławiu Śląskim. Fot. Shutterstock

Kierownictwo szpitala w piśmie do Nowin zapewnia, że do tej pory nie zaproponowało zmian, które mogłyby spowodować zagrożenie dla przyszłości oddziału ginekologiczno-położniczego w Rydułtowach. Takie zagrożenie powstało natomiast w wyniku niespodziewanie złożonych przez lekarzy oddziału wypowiedzeń z pracy. Dyrekcja zaprosiła wszystkich lekarzy do rozmów, jednak lekarze odpisali, że nie są zainteresowani rozmowami indywidualnymi, a nurtujące problemy proszą, aby rozwiązywać na piśmie.

Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, szpital będzie musiał wszystkim pacjentkom zgłaszającym się w izbie przyjęć w Rydułtowach zapewnić transport na oddział ginekologiczno-położniczy w Wodzisławiu Śląskim w celu udzielenia im fachowej pomocy lekarskiej - stwierdza dyrekcja szpitala w piśmie do serwisu.

Na razie w oddziale ginekologiczno-położniczym w Rydułtowach pełnione są pojedyncze dyżury lekarskie, ale z tzw. dodatkowym dyżurem pod telefonem. 

Więcej: www.nowiny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum