Rydułtowy: komornk ściągnął od szpitala podatek dla miasta

Autor: nowiny.pl/RynekZdrowia • • 25 sierpnia 2018 17:52

Konto Szpitala w Rydułtowach zostało zajęte przez komornika z powodu zaległego podatku od nieruchomości należnego miastu. Dyrekcja szpitala jest zaskoczona. Miasto odpowiada, że podatek lecznica ma płacić i proponuje inne formy wsparcia niż umorzenie daniny.

Miasto odpowiada, że podatek lecznica ma płacić i proponuje inne formy wsparcia niż umorzenie daniny. Fot. PTWP

– Niektórzy lekarze stwierdzili, że chociaż umarzamy szpitalowi podatki, to tak naprawdę Szpital w Rydułtowach nie ma z tego nic namacalnego - mówi portalowi nowiny.pl burmistrz Rydułtów Kornelia Newy.

W Rydułtowach znajduje się jeden z budynków Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

Jak przypomina burmistrz Rydułtów, miasto "umówiło się z załogą szpitala", że nie będzie umarzało podatku, ale przekaże dotację na konkretne cele, żeby pacjenci rydułtowskiego szpitala mieli coraz lepsze warunki leczenia.

Władze Rydułtów nie umorzyły podatku od nieruchomości, ale przekazały 50 tys. zł na zakup nowoczesnych łóżek dla rydułtowskiej lecznicy. 

- Chcę podkreślić, że kiedy jeszcze kilka miesięcy temu dostałam od pani dyrektor szpitala wniosek o umorzenie podatku, to powiedziałam jasno, że nie umorzymy, tylko przekażemy pieniądze na konkretny cel. Dyrekcja szpitala o tym wiedziała - zaznacza Kornelia Newy.

Do niedawna władze miasta umarzały szpitalowi podatek. Nakaz egzekucyjny z jakim w lipcu zapukał do szpitala komornik opiewał na kwotę ponad 89 tys. zł.

Więcej: www.nowiny.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum