Rybnik: związkowcy znów grożą strajkiem w szpitalu

Autor: rybnik.com.pl/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2019 12:24

Związkowcy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku zapowiadają kolejne referendum strajkowe. Ma ruszyć 9 kwietnia. Celem jest m.in. 800 złotych podwyżki dla każdego pracownika.

Rybnik: związkowcy znów grożą strajkiem w szpitalu
Fot. Archiwum

Zarządzający szpitalem przyznają, że takie żądania płacowe są dla lecznicy niemożliwe do spełnienia. W skali roku na podwyżki trzeba by było wydać dodatkowe 19 mln złotych. Obecnie szpital nic nie może zaproponować, gdyż generuje straty.

To nie pierwszy strajk płacowy pracowników WSS nr 3. Poprzedni odbył się w październiku 2018 r. Pracownicy wyszli przed budynek szpitala żądając podwyżek. Pracownicy rybnickiej lecznicy zgodzili się wówczas na zaproponowaną przez dyrekcję podwyżkę płac. Przestrzegali jednak, że porozumienie to nie kończy rozmów o finansach.

Związkowcy wyjaśniają, że toczące się rozmowy z dyrekcją nie przyniosły żadnego postępu, dlatego też zgodnie z procedurą organizują referendum strajkowe. Wprawdzie pracodawca zaprosił związkowców na kolejne spotkanie, jednak - jak oceniają - nie widać po jego stronie dobrej woli. 

Głównym postulatem protestujących jest podwyżka w wysokości 800 złotych dla każdego pracownika.

Więcej: www.rybnik.com.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum