Rybnik: szpital w trudnej sytuacji finansowej

Autor: rybnik.com.pl/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2018 18:54

Sytuacja finansowa SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku jest tak trudna, że Rada Społeczna zwróciła się do marszałka o pomoc w specjalnej uchwale.

Rybnik: szpital w trudnej sytuacji finansowej
Szpitalowi do właściwego funkcjonowania w 2019 r. brakuje 40 mln zł. Fot. PTWP

Szpitalowi do właściwego funkcjonowania w 2019 r. brakuje 40 mln zł. I o taką dodatkową kwotę placówka zabiega w negocjacjach z NFZ.

Rada Społeczna uważa, że ryczałt jaki szpital otrzymuje w ramach sieci szpitali jest niedostateczny. Zwraca uwagę na wymagania dotyczące norm zatrudnienia oraz oczekiwania związane z podwyżkami, jako jedną z przyczyn trudności finansowych przed jakimi staje szpital.

- Zmiany przepisów dot. norm zatrudnienia pielęgniarek powodują konieczność ograniczania ilości łóżek na poszczególnych oddziałach w łącznej liczbie ok. 100 lub koniecznością zatrudnienia ok. 60 nowych pielęgniarek, a także czekającymi do uwzględnienia postulatami Związków Zawodowych w ramach zawieszonego sporu zbiorowego (ok. 800 zł na pracownika) - czytamy w uchwale Rady Społecznej skierowanej do marszałka, z prośbą o wparcie starań szpitala o poprawę sytuacji finansowej.

Więcej: www.rybnik.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum