×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rybnik: pracownicy szpitala żądają podwyżek. Na razie brak porozumienia z dyrekcją

Autor: Rybnik.com.pl/Rynek Zdrowia19 września 2018 10:59

Po trwającej od blisko tygodnia akcji protestacyjnej personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku spotkał się z dyrekcją lecznicy. Rozmowy nie zakończyły się porozumieniem.

Rybnik: pracownicy szpitala żądają podwyżek. Na razie brak porozumienia z dyrekcją
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pracownicy lecznicy żądają m.in. wyższych pensji. Chodzi o cały personel, od osób sprzątających po lekarzy i administrację - informuje rybnik.com.pl

Dyrekcja rybnickiego szpitala przekonuje, że nie widzi możliwości zrealizowania postulatu wzrostu wynagrodzeń dla całej załogi o 1200 zł brutto (wraz z coroczną waloryzacją o % podwyżek stawki płacy minimalnej).

"Ta podwyżka w skali roku wygenerowałaby dodatkowe ok. 27 mln zł kosztów dla szpitala (przy rocznym kontrakcie na poziomie 150 mln zł). Na tę chwilę brakuje źródeł finansowania, a także zwiększenia kontraktu NFZ w takiej wysokości" - czytamy w komunikacie dyrekcji WSzS nr 3 w Rybniku.

Lecznica proponuje podwyżkę w wysokości 100 zł dla lekarzy, pielęgniarek oraz ratowników medycznych, 150 zł dla pozostałego personelu medycznego oraz 150 zł dla pozostałych pracowników. Na to nie zgadzają się protestujący. 

Więcej: www.rybnik.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum