×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rybnik: pracownicy chcą większych podwyżek, będzie strajk w szpitalu

Autor: Rybnik.com.pl/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 12 lutego 2020 13:34

13 lutego personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku przystąpi do jednodniowego strajku. Pracownicy domagają się podwyżek.

Rybnik: pracownicy chcą większych podwyżek, będzie strajk w szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Związek szpitalnej „Solidarności” domaga się podniesienia płac na pracownika o 1200 zł.  

Związkowcy zgodzili się by podwyżki rozłożono na 3 raty. Dyrekcja szpitala co prawda realizuje podwyżki, ale do kwoty 800 zł. 

Odnosząc się do zapowiadanego strajku szpital przypomina, jakie wzrosty wynagrodzeń zostały dokonane począwszy od wszczęcia sporu zbiorowego.

- Wzrosty wynikające z różnych powszechnie obowiązujących przepisów prawa (m.in. ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych) to łączna kwota:
w 2018r. - 2,5 mln zł, w 2019r. - 5,1 mln zł.

Dyrekcja podaje też wzrosty pałac dla pracowników szpitala wynikające ze sporu zbiorowego, na mocy podpisanych porozumień ze stroną społeczną.

Sumarycznie w poszczególnych latach łącznie kwoty wszystkich podwyżek wyniosły: w 2018r. - 4 mln zł, a w 2019r. - 18,6 mln zł.

Dyrekcja szpitala przekonuje, że nie ma środków by dokonać większych podwyżek i wyjaśnia, że  szpital otrzymał propozycję kontraktu na 2020 r. na poziomie niższym o ok. 30 mln zł od rzeczywistego wykonania roku 2019 r. Strata finansowa netto szpitala to około 25 mln zł, poziom zobowiązań wymagalnych wynosi 14,3 mln.

Więcej: rybnik.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze