Rybnik: pielęgniarki - dyskryminowane czy oddelegowane

Autor: nowiny.pl/ Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2015 20:28

Reorganizacja pracy oddziału neonatologicznego oraz pionu ginekologiczno-położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku wzbudza protesty pielęgniarek. Problem wynika z przesunięcia części personelu z oddziału noworodkowego na inne.

Rybnik: pielęgniarki - dyskryminowane czy oddelegowane


"Jesteśmy wykwalifikowanymi pielęgniarkami noworodkowymi z kursami, szkoleniami, potrzebnymi do pracy na tym oddziale, a kilka pielęgniarek ma studia wyższe. Ze specjalistek w naszej dziedzinie zostaniemy zakwalifikowane do sanitariuszy, czyli osób, które pomagają w pracach pielęgniarskich. Takie działanie uważamy za dyskryminujące" – piszą pielęgniarki w liście do dyrekcji.

Michał Sieroń, rzecznik prasowy WSS nr 3 w Rybniku potwierdza, że kilka z pielęgniarek  zostało przesuniętych na inny oddział. - Pracodawca ma do tego prawo. Zdaniem dyrekcji, pielęgniarki były w tym czasie potrzebne na innym oddziale - wyjaśnia.

Szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w rybnickim szpitalu, Bożena Janicka, zwraca uwagę, że pielęgniarki nie zostały formalnie przeniesione. - Mamy tu do czynienia z czasowym oddelegowaniem, a to wiąże nam formalnie ręce - przyznaje.

Więcej: http://www.nowiny.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum